KOSZYK JEST
PUSTY

Kolorowe życie diabetyka!

sugarcubes.store@gmail.com

Aktualności

paź01
Freestyle Libre 2 - alarmy w czytniku!

Nadchodzi Freestyle Libre 2 !

Freestyle Libre 2 to system który zastąpi zarówno obecny czytnik jak i sensory. W ciągu kilku tygodni system ma pojawić się na rynkach krajów Europejskich!

 

paź  01
Więcej
wrz01

Naturalne owocowe herbaty na zimno!

Napar zalany zimną wodą to idealna porcja do nawodnienia na cały dzień - w naturalny sposób, bez cukru! Świetna alternatywa dla soków owocowych, shake'a owocowego lub napojów gazowanych. Twinings Cold Infuse składa się tylko z naturalnych składników i nadaje twojej wodzie subtelnie słodki smak!

wrz  01
Więcej
sie27

Kilka słów o zabezpieczaniu sensorów

System Monitorowania Glikemii Flash oraz System Ciągłego Monitorowania Glikemii pozwala osobom chorującym na cukrzycę mierzyć poziom glikemii bezboleśnie i bez konieczności nakłuwania opuszka palca. Jest to możliwe dzięki sensorowi umieszczonemu w tkance podskórnej, który automatycznie mierzy stężenie cukru. Wszyscy użytkownicy systemu powinni w należyty sposób dbać o sensor, pamiętając o jego regularnej wymianie oraz zabezpieczeniu przed odklejeniem czy przypadkowym wyrwaniem. W jaki sposób chronić sensor przed uszkodzeniem?

sie  27
Więcej
cze17

Glimp - Freestyle Libre CGM z Blucon Nightrider

Po najnowszych aktualizacjach aplikacja Glimp nie jest już tylko programem do zczytywania pomiarów z sensora Freestyla Libre przez NFC ale współpracuje także jako CGM z nakładkami Blucon Nightrider oraz MiaoMiao. Jak sobie z tym radzi? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

cze  17
Więcej
maj11

Prawidłowe przechowywanie insuliny w czasie wakacji

Piękna, słoneczna pogoda za oknem to zwiastun nadchodzącego lata, a co za tym idzie – wakacyjnych wycieczek i podróży. Zatem warto już dziś pomyśleć o insulinie i jej prawidłowym przechowywaniu w okresie wakacyjnym. Gdzie ją trzymać i jak przewozić, by nie straciła swego leczniczego działania?

maj  11
Więcej
kwi23
Saszetki na pompy insulinowe

Saszetki na pompy insulinowe

Pompy insulinowe to niewielkie urządzenia, które umożliwiają stałe dostarczanie odpowiedniej ilości insuliny do organizmu osoby chorującej na cukrzycę. Ich stosowanie znacznie podnosi komfort życia tych, którzy muszą regularnie otrzymywać insulinę. Pompę należy mieć cały czas przy sobie, dlatego warto zatroszczyć się o jej właściwe przechowywanie i zabezpieczanie. Jednym z niezawodnych sposobów jest noszenie jej w specjalnie przeznaczonych do tego saszetkach zapewniających właściwą ochronę.

 

kwi  23
Więcej
kwi06
Żywność bezglutenowa dla diabetyków

Żywność bezglutenowa dla diabetyków

Żywność bezglutenowa to produkty pozbawione glutenu, czyli białka występującego w zbożach, takich jak pszenica, jęczmień, żyto i owies. Dieta bezglutenowa polecana jest osobom chorującym na cukrzycę, a koniecznością staje się dla tych, którzy jednocześnie zmagają się z cukrzycą typu 1 i celiakią. Sprawdź, czym jest żywność bezglutenowa i dlaczego zaleca się ją cukrzykom.

kwi  06
Więcej
kwi05

Ograniczenia w dostępności sensorów

Czasami musi być gorzej aby mogło w przyszłości być lepiej...

kwi  05
Więcej
sty06

CGM z Freestyle Libre - jak?

W tym artykule przedstawimy możliwość stworzenia własnego systemu CGM z sensorem Freestyle Libre

sty  06
Więcej
sie01

Jak zakładać sensor Freestyle Libre i jak się z nim obchodzić?

Poradnik jak założyć sensor Freestyle Libre i jak go zabezpieczać.

sie  01
Więcej
Oprogramowanie sklepu internetowego Sellingo.pl